Objevování Křesťanství

Připravujeme.

Napadají vás někdy otázky o víře? Lámete si hlavu, zda křesťanství vůbec dává smysl? Máte vůči křesťanství výhrady? Chcete se seznámit s Biblí a křesťanstvím? Pak je tento kurz určen právě pro Vás! Ale nejen pro Vás!

Během tohoto desetitýdenního kurzu budeme číst knihu Marka (také známou jako Markovo evangelium), která je historickým a pravděpodobně nejranějším dokumentem o Ježíšově životě.

Společně budeme v Bibli hledat odpovědi na otázky: Kdo byl Ježíš? Proč přišel? Co to znamená ho následovat? Ale i mnohé další, které komukoli leží na srdci.

Proto kurz doporučujeme těm, kteří mají zájem se poprvé seznámit kvalitní formou se základy učení o Ježíši Kristu. Kurz doporučujeme i těm, kteří už jsou křesťané, ale rádi by si udělali ucelený pohled na Ježíšovu osobu přímo z Markova evangelia.

Setkání mají neformální a uvolněnou atmosféru. Základem je krátká přednáška, ale také diskuze u stolu a prostor na otázky a odpovědi. Každý dostane studijní příručku, se kterou může pracovat. Přednášet budou pastoři Michal Klus a Bohdan Taska.

Studijní materiály a kurz jsou zdarma. Kurz se bude konat v kavárně, takže se vám může hodit nějaká koruna na nějaký drink. Součástí bude také drobné občerstvení, a kdo chce, může na něj přispět do pokladničky, která bude u východu.

Kurzy probíhají v kavárně Pamoja ve Sborovém centru Hutník, Revoluční 609, Třinec (vedle evangelického kostela). Počet míst je omezen. Na kurz je nutno se přihlásit skrze formulář, který naleznete níže.

Těšíme se na setkání s Vámi.